(+372) 56 710 906
eleonora.miitra@hotelconsulting.ee

Avasta imeline Cilento

Cilento, Vallo di Diano rahvuspark lõuna Itaalias: uus sihtkoht

Paljud meist ei tunne Cilento piirkonda. Cilento rahvuspark on üle 100 000 ruutmeetrine looduskaitseala , mis piirdub ühelt poolt Türreenia mere ja teiselt poolt Campania-Lucania appenniinidega. Tegemist on puhta, metsiku ja maalilisi vaatepile pakkuva loodusega, mis pole kahjustatud ülevoolavast turismist ja sobib ideaalselt puhast loodust ,ajalugu ja itaalia kööki armastavale kliendile. Valged liivarannad , kaljune rannik, kristallne vesi,ja mere kohal kõrguvad mäed koos arhidektuuriliste mälestistega teevad sellest piirkonast Itaalia varjatud pärli.

Cilento looduspargi rannajoon on 80 km pikk. Territooriumil on peamisteks jõgedeks Alento ja Mingardo, Ajaloolise Infreskode ranniku kohal kõrguvad mäetipud Punta Tresino, Punta Licosa ja Punta delle ripe Rosse(tõlkes punane kalju). Looduspark on ideaalseks sihtkohaks mägironimist või siis raftingut armastavale kliendile. Infreskode rannik on sukeldijate paradiis . Territooriumil on ka palju matkaradasid. Kohalikele on eriti meeltmööda matk eeslitega (ajalooline traditsioon).

Cilento ja Vallo di Diano rahvuspark on alates aastast 1997 ametlik UNESCO loodusskaitseala olles lisatud koos Paestumi arheoloogiliste vaatamisväärsustega “Worldwide Patrimony of UNESCO” nimekirja.

Oleme teie jaoks olemas!

  • Omame kvaliteetseid hotelle (kõik hotellid on Salento Confcommercio liikmed) erinevate toitlustusvõimalustega ja igale hinnaklassile.
  • Pakume transferee alates Napolist korralike kaasaegsete bussidega.
  • Pakume eesti-, vene- ja inglisekeelset teenindust kohapeal.

Ideed ekskursioonideks

Soovitavalt aprill-mai-juuni-september ja oktoober.

Paestumi arheoloogiline park ( loodud 560 eKr)
Buffalode kasvatuse külastus koos buffalo mozzarella tegusteerimisega (Itaalia kuulsaim regioon,kus toodetakse mozzarellat ka Vatikanile)
Mägironimine
Itaalia köögi armastajale kodus valmistatud pasta koolitus kohalikus turismitalus.
Veinikeldrite külastus ja tegusteerimine
Traditsionaalne kalastamine “La Lamparata” koos kokkamise ja õhtusöögiga rannal (kala püütakse pimedas lampidega)
Oliivistanduste külastus. Saagi koristamine,õli valmistamine ja tegusteerimine. (oktoobris)
Viigimarja istanduse külastus, kuivatatud viigimarjade tootmise tutvustus, tegusteerimine (viigimarjad meega, sokolaadis või klassikaliselt juustudega)
Müütilise Infrescode ranniku ja koobaste külastus jahiga.